Hakkında

Şeyhmus ÇAKIRTAŞ/Belgesel Fotoğrafçı olduğunu düşünüyor.

Işığa sevdalı birisi olduğumu düşünüyorum. Elimde iki diploma, bir KHK belgesi var. Çok yetenekli olmasam bile değişik düşüncelere açık birisiyim. Kural,kaideleri çok sevmem, ama ilkesiz de yaşamam.

Fotoğraf ve yazı peşinde ki yolculuğum orta okul sıralarında başladı. Sanırım henüz iyi bir fotoğrafçı olamadım. Hayatımın karesi için gezmeye, o kareyi yakalamaya çalışıyorum. Yavaş yürüdüğümün farkındayım.  Koşullar, içinde yaşadığım mekan hızımı kesiyor diye düşünüyorum.  Ama hızlanmak için adımlarımı sıkılaştırıyorum. Fotoğraf benim için vazgeçilmez bir uğraş.

Belgelemek hoşuma gidiyor, yoksul ve yoksunların duygularını ölümsüzleştirmek bana iyi geliyor. Sokakları seviyorum,yaşamın sokakta olduğunu, gerçekliğin orada yaşandığına inanıyorum. Bu nedenle sokak fotoğrafçısı olduğum doğrudur.

Desteğe ihtiyacım var. Her şeyden önce ciddi bir web sayfası oluşturmak istiyorum ama teknik bilgim ancak bu blog kadarına yetiyor.

Değişik projeler hayata geçirmek istiyorum. Elimde vasat bir makine ve iki sıradan objektiften başka bir araç yok. Mesele yapmıyor, ışığın peşinde koşturuyorum.

50’sine bastım. Bu yaştan sonra köşeme çekilip, sessizce göçmek istemiyor, yıllarca içimde biriktirdiğim duyguları, düşünceleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Zaman zaman siyaset de yazacağım ama en çok da sanat için bu yürek atacak.

Yazılarımı, anılarımı, günlüklerimi sizinle paylaşacak, bulabilirsem bir tarayıcı otuz yıl önce çektiğim negatifleri gün ışığına çıkaracağım.

Beni takip edip, düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim.

Yaşam paylaşmaktır. Lokmamı, düşünceni paylaşma adına yol almak istiyorum.

Hepsi bu…

En azından şimdilik.

Sevgiyle kalın…Dayanışma duygularımla selamlar…

twitter: @seyhmuscakirtas instagram: @seyhmuscakirtas

http://www.seyhmuscakirtas.com

Işık sizinle olsun.