İçeriğe geç

Katılaşma Çağı

Her çağın kendine has özellikleri vardır. Taş devri, taşı yontma ile yeni bir evreye girmiş, yontma taş devri başlamıştır. Sonra demir, bakır ve giderek başka çağlar. Şimdi uzay çağındayız. İnsanluk sınırlarını genişleme eğilimindedir. Teknoloji de sınır kalmamıştır, uzayın da sınırı belirsizdir. Ama yüryüzü kalın sınırların cehennemine dönmüştür. Sınırsızlık özlemi yepyeni sınırlar yaratmıştır. İnsan bir yandan kendisine olan benliği sanat yoluyla maddeye aktarma çabasındayken, bir yandan da var olan insan benliği bedende katılaşmaktadır. Böylesi bir pradoksla karşı karşıyayız.
Bir süre önce kime ait olduğu yazılmayan bu sanat eserlerini fotoğraflayınca çağımızın katılaşma çağı olduğunu düşündüm. Bu eserler katı olabilir ama bir benlik taşıdıkları anlaşılıyor.

Kategoriler

Genel

ŞeyhmusÇakırtas Tümünü göster

Işığa sevdalı birisiyim. Elimde iki diploma, bir KHK belgesi var. Değişik düşüncelere açık olduğumu ifade edebilirim. Kural,kaideleri çok sevmem, ama ilkesiz de yaşamam. Fotağraf ve yazı peşinde ki yolculuğum henüz orta okul sıralarında başladı. Yıllardır da devam ediyor.Henüz iyi bir fotoğraf emekçisi olamadım, bir kitabım olmadı. Hayatımın karesi için gezmeye, o kareyi yakalamaya, kalemi oynatmaya çalışıyorum. Mutlaka bulacak, kaf dağında olsa da fotoğraflayacağım diye düşünüyorum.
Belgelemek, yoksul ve yoksunların duygularını ölümsüzleştirmek hoşuma gidiyor. Sokakları seviyorum, insanları, değişik kütürleri, tarih ve doğayı seviyorum. Bir de sevmediğim bir şey var. Saydıklarıma tezat olan, yıkan ve yok eden savaşı hiç sevmiyorum...
Bu yolda bana destek olmanızı istiyorum. Destek derken yazdıklarımı okuyun, fotoğraflarımı inceleyin, hesabımı takip edin ve beni acımasızsca eleştirin...
Hatta siz de fotoğraflayabilir, yazabilir ve blogumda yayınlaması istiyebilirsiniz.
Sizinle canlı bir ilişkilenme sağlayabilirsem, mutlu olacağımı, çok şey öğreneceğimi biliyorum...
Hepimize selam ve saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: