İçeriğe geç

Demirel’in anıları…

Türkiye’nin 9.Cumhurbaşkanı, bir çok darbeyi yaşayan, her seferinde şapkasını alıp, giden ama geri gelip hükümeti kuran duayen siyasetçi. Asıl adı Sami Süleyman Gündoğdu Demirel olan aynı zamanda Çoban Sülü olarak da anımsanır. 1965-93 yılları arasında yedi farklı hükümette, 10 yıl, 5 ay başbakanlık, 7 yıl boyunca Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Demirel Hakında bizim buralarda bir çok anı anlatılır. Her ağanın, geniş toprak sahibi, sağ cenahta siyaset yapan kişinin Demirel ile ilgili kesinlikle bir anısı vardır.

.

Demirel’in ise anısı çok ilginçtir. Bir röportajında şunları ifade ediyordu: “Doğu insanı merttir…Beni sık sık ziyarette gelirler. Urfa’dan, Van’dan, Bitlis’ten…Bu güne kadar bir fabrika istediklerini duymadım. En fazla bir tayin, ya da bir mahkeme dosyası için benden yardım istediler.Hayret ediyorum, fabrikanın hiç olmadığı bir yerden, fabrika isteyen kimse çıkmıyor. Devlete saygı budur işte. Hiç bir istekleri olmuyor. Devlet ne dese odur doğu insanı için…”

Kategoriler

Genel

ŞeyhmusÇakırtas Tümünü göster

Işığa sevdalı birisiyim. Elimde iki diploma, bir KHK belgesi var. Değişik düşüncelere açık olduğumu ifade edebilirim. Kural,kaideleri çok sevmem, ama ilkesiz de yaşamam. Fotağraf ve yazı peşinde ki yolculuğum henüz orta okul sıralarında başladı. Yıllardır da devam ediyor.Henüz iyi bir fotoğraf emekçisi olamadım, bir kitabım olmadı. Hayatımın karesi için gezmeye, o kareyi yakalamaya, kalemi oynatmaya çalışıyorum. Mutlaka bulacak, kaf dağında olsa da fotoğraflayacağım diye düşünüyorum.
Belgelemek, yoksul ve yoksunların duygularını ölümsüzleştirmek hoşuma gidiyor. Sokakları seviyorum, insanları, değişik kütürleri, tarih ve doğayı seviyorum. Bir de sevmediğim bir şey var. Saydıklarıma tezat olan, yıkan ve yok eden savaşı hiç sevmiyorum...
Bu yolda bana destek olmanızı istiyorum. Destek derken yazdıklarımı okuyun, fotoğraflarımı inceleyin, hesabımı takip edin ve beni acımasızsca eleştirin...
Hatta siz de fotoğraflayabilir, yazabilir ve blogumda yayınlaması istiyebilirsiniz.
Sizinle canlı bir ilişkilenme sağlayabilirsem, mutlu olacağımı, çok şey öğreneceğimi biliyorum...
Hepimize selam ve saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: