İçeriğe geç

Doğanın Büyülü Sesleri…

 

Büyük Ödül Kazananlar IJMF 2014

Faran Topluluğu üyeleri, Roy Smila, Gad Tidhar ve Refael Ben Zichry, doğunun büyülü sesleri ve enstrümanlarının taşıdığı harika kültürlerin birleşimi ile büyülenmişti. Tüm bu oyun süresinde, üç üye, çevresindeki doğadan ilham almaya çalıştı. Deve kedisi olarak Gad, yeşil kuzey yüksek dağında, çölde ve Refael’de küçük bir köyde yaşayan Roy. Faran’ın yarattığı besteler, doğa ile buluşmadan yarattığı bu duygusal deneyimlerden ilham alıyor. Faran üyeleri için müzik bir yaşam tarzı, aramanın ve öğrenmenin sürekliliğidir. Müzik bir yolculuktur, her ton bir kilometre taşıdır.

Faran, ‘birisi için şarkının’ son U2 sanal gerçeklik klibine katıldı, çeşitli başarılı video klipleri kendileri yayınladılar ve yakın zamanda yeni CD ‘Fata Morgana’larını çıkardılar.

https://www.faran-ensemble.com

Kategoriler

Genel

ŞeyhmusÇakırtas Tümünü göster

Işığa sevdalı birisiyim. Elimde iki diploma, bir KHK belgesi var. Değişik düşüncelere açık olduğumu ifade edebilirim. Kural,kaideleri çok sevmem, ama ilkesiz de yaşamam. Fotağraf ve yazı peşinde ki yolculuğum henüz orta okul sıralarında başladı. Yıllardır da devam ediyor.Henüz iyi bir fotoğraf emekçisi olamadım, bir kitabım olmadı. Hayatımın karesi için gezmeye, o kareyi yakalamaya, kalemi oynatmaya çalışıyorum. Mutlaka bulacak, kaf dağında olsa da fotoğraflayacağım diye düşünüyorum.
Belgelemek, yoksul ve yoksunların duygularını ölümsüzleştirmek hoşuma gidiyor. Sokakları seviyorum, insanları, değişik kütürleri, tarih ve doğayı seviyorum. Bir de sevmediğim bir şey var. Saydıklarıma tezat olan, yıkan ve yok eden savaşı hiç sevmiyorum...
Bu yolda bana destek olmanızı istiyorum. Destek derken yazdıklarımı okuyun, fotoğraflarımı inceleyin, hesabımı takip edin ve beni acımasızsca eleştirin...
Hatta siz de fotoğraflayabilir, yazabilir ve blogumda yayınlaması istiyebilirsiniz.
Sizinle canlı bir ilişkilenme sağlayabilirsem, mutlu olacağımı, çok şey öğreneceğimi biliyorum...
Hepimize selam ve saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: